TOTAL 1/2 HP 370W Water Motor 30m Copper Coils TWP137026
0 reviews 2 sold. Only 0 remain
EGP 1,399
Brand:
Product Code: TWP137026
Availability: Out Of Stock
Viewed 7963 times
Product Description
TOTAL Water Motor
✅ CODE : TWP137026
➡️ Type: Peripheral Pump
➡️ Voltage: 220-240V~50Hz
➡️ Rated Power: 370W (0.5HP)
➡️ Max Head: 30m
➡️ Max Flow: 30L/min
➡️ Max Suction: 8m
➡️ Pipe Diameter: 1"x1"
➡️ Motor Wire: Aluminum
➡️ Impeller Material: Brass
➡️ Cable Length: 0.3m
➡️ Packed by: Carton Box
-20%
-6%
JADEVER Vacuum cleaner 1600W JDVR6520
EGP 2,899    EGP 3,099
-19%
-15%